გაკვეთილის მთავარი თემა
|
ორი წრეწირის ურთიერთმდებარეობა
|
სწავლების საფეხური
|
საბაზო . კლასი მე-8
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
30 მოსწავლე. სსსმ მოსწავლე არ არის
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
გაკვეთილი იმით არის აქტუალური, რომ მოსწავლეები დაადგენენ
მიმართებებს გეომეტრიულ ფიგურებს შორის და მათ თვისებებს გამოიყენებენ ამოცანების
ამოხსნისას.
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
VIII. 8.
მოსწავლეს შეუძლია
ფიგურათა თვისებების გამოყენება ფიგურათა კლასიფიცირებისათვის და მისი სახეობების
შესადარებლად.
VIII.9. მოსწავლეს შეუძლია ფიგურისა და მისი ელემენტების ზომების მოძებნა
|
წინასწარი ცოდნა
|
წრეწირი და მისი ელემენტები
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
წიგნი,რვეული, კალამი, ფანქარი, სახაზავი, საშლელი,
ფარგალი, დაფა, მასწავლებლის მიერ წინასწარ მომზადებული მასალები დანართების სახით,
კომპიუტერი, პროექტორი, სლაიდი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
·
საორგანიზაციო საკითხების მოგვარების შემდეგ მასწავლებელი მოსწავლეებს გააცნობს გაკვეთილის
თემას, მიზანსა და შეფასების რუბრიკას.
(2წთ)
·
მასწავლებელი მოსწავლეთა წინარე ცოდნას გააქტიურებს
საშინაო დავალების შემოწმებით. (4 წთ )
·
მასწავლებელი წარმოადგენს მოსწავლეთა მიერ დამონტაჟებული
ვიდეორგოლის ჩვენებას თემაზე – ორი წრეწირის ურთიერთმდებარეობა (10 წთ)
·
მასწავლებელი მოსწავლეებს წინასწარ ურიგებს სამ-სამ
ამოცანას წყვილებში სამუშაოდ. ( დანართი N 1) (10 წთ)
·
მასწავლებელი მოსწავლეებს პროექტორის მეშვეობით წარუდგენს ამოსახსნელ ამოცანას, რომელიც
მოსწავლეებმა უნდა შეასრულონ დამოუკიდებლად. (7 წთ)
·
მასწავლებელი დაფაზე
დემონსტრირებით აძლევს საშინაო დავალებას. გვ.
(2 წთ)
·
მასწავლებელი დაკვირვების
საფუძველზე აფასებს მოსწავლეებს შეფასების რუბრიკების დახმარებით (5 წთ)
|
გაკვეთილის გეგმები
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
კომპლექსური დავალებები
5 კლასი 6 კლასი 7 კლასი N1 N2 9 კლასი
-
5 კლასი 6 კლასი 7 კლასი N1 N2 9 კლასი
-
სახელი: ინგა გვარი: გუგულაშვილი განათლება: უმაღლესი (ქ.თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი) სამუშაო ადგილი...
-
5 კლასი 7 კლასი
Комментариев нет:
Отправить комментарий